Catàleg de coves i avencs
Les cavitats catalogades, amb els rànquings de les més profundes i les més llargues, accessos per territori i tipus, i el llistat complet ordenable.
13.108cavitats catalogades
2.448,5kmlongitud topografiada
5.942coves
5.962avencs
Les cavitats més profundes
- 1Torca de la CornisaPosada de Valdeón, Lleó1.507 m
- 2BU-56 Illaminako AteakIsaba/Izaba, Navarra1.435 m
- 3Sima de la Piedra de San MartinIsaba/Izaba, Navarra1.410 m
- 4Sima del SabbatPlan, Osca1.327 m
- 5Pozo del MadejunoPosada de Valdeón, Lleó1.252 m
- 6Sima 056Cillorigo de Liébana, Cantàbria1.169 m
- 7Sima GESMTolox, Màlaga1.101 m
- 8Torca de Mazo ChicoSoba, Cantàbria950 m
- 9Sima Camino AraTorla-Ordesa, Osca943 m
- 10Torca del Cueto de los CalabrerosCillorigo de Liébana, Cantàbria831 m
Les cavitats més llargues
- 1Sima Alto de Tejuelo 8Ruesga, Cantàbria218.553 m
- 2Torca de Mazo ChicoSoba, Cantàbria147.890 m
- 3Torca La SimaSoba, Cantàbria119.000 m
- 4Cueva PalomeraMerindad de Sotoscueva, Burgos110.000 m
- 5Torca de BernallánArredondo, Cantàbria100.907 m
- 6Sima del Hayal de Ponata VIIUrduña/Orduña, Biscaia90.000 m
- 7Sima de la Piedra de San MartinIsaba/Izaba, Navarra80.620 m
- 8Cueva del CovarónVoto, Cantàbria79.706 m
- 9Cueva del ValleRasines, Cantàbria60.223 m
- 10Cueva CoventosaArredondo, Cantàbria37.258 m
Explora per territori i tipus
- Comunitats autònomesCavitats per comunitat, amb estadístiques i mapa.
- ProvínciesLes províncies amb cavitats catalogades.
- ComarquesLes comarques de Catalunya i les seves cavitats.
- MunicipisCerca les cavitats del teu municipi.
- Tipus de cavitatsCoves, avencs i altres tipus de cavitat.
- EstadístiquesXifres i rànquings del catàleg.
Totes les cavitats
Nom↕ | Recorregut↓ | Desnivell↕ | Municipi↕ | Comarca↕ |
|---|---|---|---|---|
| Sima Alto de Tejuelo 8 | 218.553 metres | 626 metres | Ruesga, Cantàbria | |
| Torca de Mazo Chico | 147.890 metres | 950 metres | Soba, Cantàbria | |
| Sumidero de Cellagua | 147.890 metres | 950 metres | Soba, Cantàbria | |
| Torca La Sima | 119.000 metres | 814 metres | Soba, Cantàbria | |
| Cueva del Rio Chico | 119.000 metres | 814 metres | Soba, Cantàbria | |
| Torcana | 110.000 metres | 239 metres | Merindad de Sotoscueva, Burgos | |
| Sima Rizuelos | 110.000 metres | 239 metres | Merindad de Sotoscueva, Burgos | |
| Sima del Guareña | 110.000 metres | 239 metres | Merindad de Sotoscueva, Burgos | |
| Sima de Huescos | 110.000 metres | 239 metres | Merindad de Sotoscueva, Burgos | |
| Dolencias | 110.000 metres | 239 metres | Merindad de Sotoscueva, Burgos | |
| Cueva Palomera | 110.000 metres | 239 metres | Merindad de Sotoscueva, Burgos | |
| Cueva de San Barnabe | 110.000 metres | 239 metres | Merindad de Sotoscueva, Burgos | |
| Cueva Cornejo | 110.000 metres | 239 metres | Merindad de Sotoscueva, Burgos | |
| Torca de Bernallán | 100.907 metres | 605 metres | Arredondo, Cantàbria | |
| Sima del Hayal de Ponata VII | 90.000 metres | 451 metres | Urduña/Orduña, Biscaia | |
| Sima de la Piedra de San Martin | 80.620 metres | 1.410 metres | Isaba/Izaba, Navarra | |
| Surgencia de Los Boyones | 79.706 metres | 223 metres | Voto, Cantàbria | |
| Cueva Riaño | 79.706 metres | 223 metres | Solórzano, Cantàbria | |
| Cueva La Hoyuca | 79.706 metres | 223 metres | Solórzano, Cantàbria | |
| Cueva La Hoyuca - Church Entrance | 79.706 metres | 223 metres | Solórzano, Cantàbria |
Showing 1 to 20 of 13175 results